Jdi na obsah Jdi na menu
 


Hodláte svému morčátku pořídit kamaráda?

30. 11. 2007
Morče a králík:
Pročetla jsem mnoho článků s mnoha odlišnými názory na soužití králíčka s morčím, že už vážně nevím, co si o tom mám myslet...
Jedna strana tvrdí, že tahle kombinace je naprosto ideální.Morčátko si s králíčkem rozumí, potyčky žádné nejsou, jediné, na co se musí dávat pozor, je strava...
Morče potřebuje více vitamínu C, než králík, takže strava musí být samozřejmě na tento vitamín bohatší.Co se týká bydlení, musí být dost vysoké, aby se králík mohl postavit na zadní tlapky a mohl si i občas povyskočit.

Druhá strana tvrdí, že toto soužití je naprosto nevhodné a obě strany tím jen trápíme.
Argumenty: tahle dvě zvířátka si nerozumí, ,nemají si co říct', dělají si sice navzájem společnost, ale přitom je tato společnost tichá.Zvyky obou zvířat jsou jiné a ani jeden z nich je nikdy nepochopí.

Tak si vyberte.Já vím, že jsem Vám asi moc nepomohla, ale já s tímhle osobní zkušenosti nemám, ale myslím si, že třeba ve větších skupinách (více morčat a více králíčků) by nemusely být problémy.Kdokoliv s tím má zkušenosti, ať napíše, abych tu nepsala nesmysly, ráda se poučím :)

Dvě morčátka stejného pohlaví:
Co se týká dvou holčin, neměl by být žádný problém.Tato kombinace je prý naprosto ideální, takové dvě nejlepší kamarádky :) Společný život beze sporů a bez hádek...
Ale u kluků už je to mnohem komplikovanější.Ani když vybereme stejně staré jedince mohou, ale nemusí, se začít prát.Pokud ano, musíme je bezpodmínečně rozdělit, nemuselo by to totiž dopadnout dobře.Pokud si vyberete dva kluky, měli by být přibližně stejně staří, neměli by mít žádný kontakt se samičkou (rvačky zaručeny) a měli by být zvyklí na společenský život v morčecí tlupě.Ale i když jim to bude z počátku vycházet a bude se vám zdát, že jsou to nerozluční kámarádi, mohou se později začít prát...nedá se říci předem.

Dvě morčátka různého pohlaví:
Pokud stojíte o kastraci, ať už samce či samičky, budiž.V tomto případě, kdy jeden z páru bude vykastrován, můžou být kluk a holka v kleci pohromadě.
Jinak ne.Tedy pokud nestojíte o rozrostlou morčecí rodinu :)

A na závěr malý technický dodatek....ne třeba dodávat, že čím víc morčátek, tím větší klec... :)))